Jezdíte někdy do Poděbrad a znáte slogan „Na srdce jsou Poděbrady“? Vztahuje se na známý minerální pramen, takzvanou Poděbradskou kyselku, která napomáhá léčit srdečně cévní choroby, například infarkt myokardu a mozkové cévní příhody. Na stavu našich cév a srdečního svalu se podepisuje celá řada faktorů, mezi nimiž vévodí stres a nesprávná životospráva. Ačkoli to mnoho lidí dobře ví, i přesto svému srdci a cévám nevěnují tolik pozornosti, protože se to ne vždy musí projevovat akutními příznaky. Problém tkví v tom, že nedostatek živin http://www.yaraagri.cz/vyziva-rostlin/plodiny/kukurice/klicova-fakta/prehled-zivin/ ze stravy a zanášení cév usazeninami vápníku pak mohou způsobit náhlý kolaps, ale to už je pozdě – zásadní roli zde hraje prevence.

strom hloh

Kromě vhodného jídelníčku s dostatkem vlákniny, celozrnných obilovin, luštěnin, ořechů, ovoce a zeleniny a kvalitních rostlinných za studena lisovaných olejů vám můžeme doporučit doplňovat především magnézium, například stejnojmennou minerálkou, dále pak vitamín K2(MK7), vitamín D a řasu chlorella, která podporuje detoxikační a regenerační procesy. A ještě něco – čaj z hlohu Darka-shop.cz. Hloh je známá léčivka, lidé ji užívají na srdce a krevní oběh již mnoho let. Jeho užíváním můžete podpořit prevenci i léčbu cévních stěn, zlepšíte ochranu srdeční tkáně před oxidačním stresem a snížíte vysoký krevní tlak.

plody hlohu

Právě vyšší krevní tlak bývá příznakem zanesených cév vápenitými usazeninami a k tomu je zapotřebí kromě čaje z hlohu i avizovaný hořčík, vitamín D a ruku v ruce s tím i vitamín K2. Kombinací těchto léčivých substancí pak lze docílit dobrých výsledků i ve vyšším věku, ovšem začít na sobě pracovat můžete kdykoli, i v mládí, kdy je člověk relativně zdráv. A pamatujte, že v současné stravě nám schází hořčík, je to dáno vyčerpanou zemědělskou půdou, nevhodnými technologickými úpravami potravin či nesprávně poskládaným jídelníčkem, což vám potvrdí i MUDr. Zdeněk Zadák CSc.