Polykarbonátové skleníky skleniky.eu se dnes těší velké popularitě díky svým vlastnostem, jimiž mohou zcela zastoupit své předchůdce, vyrobené ze skla. Mohli bychom si tu o nich něco připomenout a objasnit důvody, proč si pořídit tento výrobek na vlastní zahradu.

Nízká hmotnost – polykarbonát je velmi lehký plast, v porovnání se sklem mnohonásobně lehčí. Díky tomu lze skleník přemístit poměrně snadno do jiného prostoru zahrady nebo jej přestěhovat i zcela mimo parcelu. Můžete si pak také dovolit umístit jej na podlahu s omezenou nosností, například na měkký terén, na terasu s dlaždicemi na rektifikačních terčích atp.

skleník na zahradě

UV záření – polykarbonátové desky jsou opatřené UV filtrem, to znamená, že stejně jako sklo zachycují některé nebezpečné složky ultrafialového slunečního záření. Můžete tak díky tomu pěstovat ve skleníku jakékoli rostliny.

Zajímavý vzhled – polykarbonátové skleníky dobře vypadají, můžete je mít uprostřed zahrady a nebudou ji hyzdit. Některé typy skleníků lze zavěsit na domovní zdivo a využívat je podobně, jako zimní zahradu.

polykarbonátový skleník

Dlouhá životnost – životnost polykarbonátu je přibližně 20 až 25 let, po této době lze pořídit nové desky a vyměnit je za ty původní. Ocelová konstrukce má životnost pochopitelně delší. Cena polykarbonátových desek je velmi nízká, zhruba tři stovky za čtvereční metr, takže výměna desek by neměl být problém. Nehledě na to, kdo ví, co bude za čtvrt století…

Střepy – rozbijete-li polykarbonátovou desku, praskne a rozlomí se, a případné střepy jsou poměrně tupé a navíc je snadno uvidíte v jakémkoli terénu. Pokud se vám ale rozbije sklo, střepy tak dobře viditelné nejsou a mohou se zaklínit do trávy, do zeminy na záhon a roznést obuví do dalších míst. Snadno se pak o střepy může někdo bolestivě a hlavně nebezpečně zranit a takový dlouhý střep v chodidle, to je někdy na odvoz sanitkou do nemocnice.