Teploučko a pohodlíčko – pamatujete se na film „Anděl na horách“ s Jaroslavem Marvanem? Ten po příjezdu do Tatranské Lomnice, do zotavovny Morava, velebil tamní teploučko z radiátoru pod oknem. Jenže to nezažil topení v podlaze, protože odtud je teploučko mnohem lépe rozložené po celé místnosti. Zatímco od radiátoru stoupá kolmo vzhůru ke stropu, a u podlahy bývá díky tomu chladněji, u topení v podlaze se teplo rovnoměrně rozloží po celé místnosti, takže vám není chladno od nohou. Klidně by pan Marvan mohl ve filmu chodit po místnosti bos, a to by se jistě ujalo i v samotném scénáři.
Teplo na bosá chodidla – jedním z podstatných důvodů, proč si lidé toto řešení pořizují, je teplo na chodidla. Ta jsou obdařena obrovským počtem nervových vláken, takže tepelný komfort právě zde je velmi důležitý na psychickou pohodu. Všimněte si, že například studené nohy podporují sklony k depresím, a že chlad na obličej mnohem snáze překonáme, než permanentní chlad od chodidel. Když je vám zima na nohy, býváte rozmrzelí, otrávení a spíše nespokojení.
Hraní na koberci nebo na dlažbě – když je podlaha příjemně vyhřátá, láká to děti k hraní nejen na koberci, ale i na dlažbě. Mohou si tu rozložit deskové a karetní hry a bez obav se bavit dlouhé hodiny, aniž by nastydly od nohou. Klidně mohou chodit po kamenné dlažbě bosé i v zimě, což jim navíc i prospěje jako prevence proti plochým nohám.
Ekonomický efekt – topení v podlaze se vyhřívá na nižší teplotu, než radiátory, tím pádem se i sníží náklady na vytápění, a to je jistě přínosné pro každého. Nač přetápět místnost radiátorem, když je u stropu až 26 stupňů, zatímco u podlahy pouhých 20, když to jde jinak, kdy je jak u země, tak i u stropu optimálních 23 stupňů, což vám potvrdí i reference 3 sunus.cz. Podlahové vytápění lze zhotovit nejen v rodinném domě, ale třeba i na chalupě, a připojit jej ke krbovému výměníku.